kontakt: 500 053 593

Fruit FX – System wsparcia produkcji

Fruit FX to rozwiązanie klasy ERP, którego głównym założeniem jest przejrzyste dla końcowych użytkowników wsparcie procesów produkcji i sprzedaży.

fruitFX001

Firma FX Systems przygotowała w pełni skalowane rozwiązanie klasy ERP, oparte o architekturę klient – serwer, którego głównym elementem jest baza danych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, które firma sukcesywnie rozwija i wdraża od wielu lat, system jest wyjątkowo szybki, stabilny i odporny na różnego typu problemy pojawiające się w miejscach, gdzie wraz z infrastrukturą teleinformatyczną znajdują się urządzenia produkcyjne.

Modułowa struktura systemu sprawia, że Fruit FX jest łatwy do wdrożenia i potencjalnego rozwoju. Jednocześnie uruchomienie całości rozwiązania nie sprawi żadnych problemów nawet mniej zaawansowanym użytkownikom.

Mając na celu kreowanie dobrych i przede wszystkim łatwych w obsłudze rozwiązań, firma FX Systems stworzyła profesjonalny system o przejrzystym interfejsie. System jest na tyle prosty w obsłudze, iż bez problemu może być wykorzystywany przez osoby, które z komputerami miały niewiele wspólnego.

fruitFX002

System Fruit FX oferuje następujące moduły i funkcjonalności rozwiązań ERP i CRM:

Moduł zarządzania użytkownikami – przyjazny dla administratorów moduł pozwalający na dodawanie/edycję i zarządzanie użytkownikami systemu. Rozwiązaniu sprzyjają zróżnicowane sposoby zarządzania prawami dostępu, nadające użytkownikom odpowiednie uprawnienia i przydziały do grup funkcjonalnych. Dodatkowo moduł pozwala na autoryzację użytkowników przy pomocy prostych kodów i pinów, co umożliwia wykorzystanie systemu na urządzeniach z ekranami dotykowymi.

Moduł zarządzania Klientami – rozbudowany moduł, który sam w sobie jest niewielkim systemem CRM, służącym do zarządzania relacjami z Klientami. Pozwala nie tylko gromadzić informacje o Klientach, ale również zarządzać podstawowymi danymi kontaktowymi, pracownikami, historią kontaktów, czy bazami danych preferencji dotyczących produktów przeznaczonych dla określonego odbiorcy.

Moduł zarządzania produktami – to właściwie zestaw słowników systemowych pozwalających w bardzo przyjazny sposób na organizowanie grup produktów, sposobów ich pakowania i kategoryzowania. Dodatkowo moduł wyposażony jest w opcje zarządzania stanowiskami produkcji (kontrolowanie ich liczby, nazewnictwa itp.).

Moduł zarządzania zamówieniami Klienta – to niezależny moduł sprzedażowy w pełni powiązany z danymi Klientów i funkcjami księgowymi. Pozwala na organizowanie zamówień od Klientów, grupowanie ich w logiczne paczki i tworzenie zamówień produkcyjnych. Jednocześnie na podstawie zamówień, użytkownik dostaje możliwość tworzenia dokumentów Wydań Zewnętrznych, List Kompletacji do wydania, czy faktur sprzedażowych.

Moduł zarządzania produkcją – to duże, ale wyjątkowo przyjazne rozwiązanie pozwalające na scentralizowane zarządzanie produkcją, poczynając od akceptacji zamówień działu handlowego, poprzez zarządzanie procesem produkcji, aż do przekazania produktu gotowego na magazyn główny. Moduł pozwala na organizację pracy stanowisk produkcji, sekcji opakowań i magazynu surowców.

Stanowisko produkcji – to wyspecjalizowany moduł przeznaczony do organizacji pracy pojedynczego miejsca wytwarzania produktu. Posiada prosty i intuicyjny interfejs użytkownika, który większość funkcji w pełni automatyzuje. Pozwala operatorom produkcji na zapoznanie się z przydzielonym zamówieniem, przeglądanie receptur produkcyjnych, a także na pobieranie surowców i rozliczanie opakowań.

fruitFX003

Magazyny – system Fruit FX zorganizowany jest w taki sposób by prezentować trzy najważniejsze magazyny: Surowców, Opakowań i Produktów Gotowych. Każdy z magazynów posiada niezależną rolę użytkownika i dodatkowy, wyspecjalizowany interfejs. Dzięki temu operatorzy magazynów mogą szybko wdrożyć się do zadań, które są dla nich przeznaczone.

Moduł księgowo – magazynowy – to rozbudowana funkcjonalność systemu, która pozwala na prowadzenie sprzedaży i gospodarki magazynowej. Fruit FT pozwala na wystawianie faktur w różnych językach, z uwzględnieniem kursów walut, rabatów itp. Wystawianiem korekt, oraz prowadzeniem pełnej kasy z dokumentami KP, KW i Raportami kasowymi. Dodatkowo operacje księgowe są w pełni zintegrowane z gospodarką magazynową pozwalając na wystawianie dokumentów WZ/RW/PZ.

Moduł analityczny – to ważna z punktu widzenia zarządzania część systemu, która pozwala na analizę danych zbieranych przez system. Fruit FX wspiera dwa modele analiz i raportów. Pierwszy to zintegrowany kreator raportów operujący na dowolnych zapytaniach SQL do bazy. Drugi to automatyczny system raportujący, który określone raporty tworzy sam i w wyznaczonych dniach, czy godzinach przekazuje je na serwery FTP, lub wysyła pocztą w postaci jednego ze wspieranych formatów eksportu (PDF, CSV, Excel, Word).

Moduł Kontroli Jakości – wyspecjalizowany moduł systemu, który integruje wiele z wcześniej wymienionych elementów kontrolując przepływ surowca i produktów. Dzięki temu na podstawie gromadzonych i nadzorowanych kodów produkcji operator Kontroli Jakości jest w stanie dotrzeć od produktu, poprzez proces jego wytwarzania do podstawowego surowca, a nawet osób zajmujących się dostarczaniem, czy tworzeniem danego surowca.

Dodatkowe narzędzia i funkcjonalności – oprócz głównych, wymienionych powyżej funkcji i modułów system Fruit FX wspiera obsługę zewnętrznych urządzeń takich jak czytniki kodów kreskowych, czy drukarki naklejek. Cały system zawiera wiele narzędzi automatyzujących pracę i ułatwiających przeglądanie oraz organizację gromadzonych danych.

fruitFX004

System Fruit FX sprzedawany jest jako kompleksowe rozwiązanie. Firma FX Systems dostarcza go bez ograniczeń co do ilości stanowisk na których może być wykorzystywany, lub czasu jego użytkowania. System ma bardzo niewielkie wymagania dotyczące platformy sprzętowej na której jest uruchamiany. Dzięki temu może być wdrażany niewielkim kosztem i nakładem czasu.

Fruit FX może być wykorzystywany jako rozwiązanie wewnętrzne firmy, lub jako system chmurowy z bazą danych znajdującą się na zewnętrznych serwerach. Dzięki czemu dostęp do aplikacji klienckich może być realizowany wszędzie tam, gdzie jest Internet.

System Fruit FX to tanie, łatwe w obsłudze, oraz proste w rozbudowie narzędzie do zastosowania w każdej firmie produkcyjnej.

Firma FX Systems świadczy usługi wdrożenia, szkoleń i rozwoju systemu pod wymogi i oczekiwania Klientów.

Kliknij tutaj, by sprawdzić promocje, lub zamówić System Fruit FX.

Polecamy również skorzystać z opcji „Zamów wizytę przedstawiciela„, by bliżej zapoznać się z prezentowanym rozwiązaniem. Bezpośrednia wizyta wyjaśni wiele wątpliwości i wskaże, czy system Fruit FX jest właśnie dla Ciebie.

Dodaj komentarz