kontakt: 500 053 593

Moje Biuro FX 2015

Po pięciu miesiącach pracy firma FX Systems prezentuje najnowszą wersję oprogramowania Moje Biuro FX.

Wersja 3 (aktualnie najnowsza 3.1.0) przeznaczona na rok 2015 jest bezpośrednim rozwinięciem dotychczas tworzonego oprogramowania.

Program Moje Biuro FX 2015 to proste, przyjazne i kompleksowe oprogramowanie do zarządzania niewielkim biurem. Aplikacja jest nastawiona na maksymalne uproszczenie najważniejszych zadań jakie stoją przed osobą prowadzącą niewielką działalność gospodarczą. Oprogramowanie w prosty i przejrzysty sposób pozwala na organizowanie faktur sprzedaży i zakupów, prowadzenie prostej gospodarki magazynowej, oraz generowanie zarówno pomocniczych jak i wymaganych dokumentów, np. Ewidencje VAT, czy Podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów.

Najważniejsze cechy programu to rozwój oparty o zdobywaną przez lata wiedzę i doświadczenie. Bezpośrednie wsparcie osób zajmujących się księgowością. Prosty i przejrzysty interfejs, oraz co najważniejsze dla nas dbałość o produkt wynikająca z ciągłej i bezpośredniej współpracy z Klientami.

MBFX2015_001

Aplikacja w najnowszej wersji zawiera następujące moduły:

Bazę danych Kontrahentów – pozwalającą na gromadzenie w prosty i szybki sposób niezbędnych danych Klientów. Dodatkowo należy wspomnieć, iż aplikacja została wyposażona w bazę kodów pocztowych, aktualną na rok 2015, pozwalającą na automatyczne podpowiedzi danych adresowych (np. określanie miasta na podstawie kodu pocztowego), co znacząco ułatwia szybką rejestrację i edycję danych Kontrahenta.

Bazę danych Towarów i Usług – pozwalającą na gromadzenie danych o towarach i świadczonych usługach. Towary mogą być bezpośrednio wiązane z gospodarką magazynową, przez co wystawiane faktury zakupu i sprzedaży wpływają na stany magazynowe.

Magazyn – moduł pozwalający na prowadzenie gospodarki magazynowej, wraz z opcjami pozwalającymi na przygotowywanie raportów magazynowych i arkuszu spisu z natury (co znacznie przyspiesza i ułatwia np. zamykanie roku).

Bazę danych Faktur – najważniejszy moduł programu, zawierający komplet danych o fakturach gromadzonych w bazie aplikacji, zawierający szereg narzędzi i funkcjonalności, które pozwalają na sprawne wykonywanie najważniejszych operacji.

Ewidencję VAT Zakupów i Sprzedaży – moduł, który pozwala w sposób całkowicie automatyczny generować raporty ewidencji VAT na podstawie danych zgromadzonych w bazie faktur.

Podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów – moduł pozwalający na generowanie w szybki i łatwy sposób Podatkowej Księgi PiR, korzystający z dwóch rodzajów szablonów: standardowego odpowiadającego książkowej wersji Księgi, oraz autorskiego (zgodnego z obowiązującym prawem), który komplet wymaganych danych przedstawia na wydruku formatu A4.

Eksport danych z Moje Biuro FX – moduł pozwalający na eksport danych Kontrahentów i bazy Towarów i Usług do plików CSV, które mogą posłużyć do migracji informacji, lub tworzenia raportów w innych programach.

MBFX2015_002

Dodatkowo wersja 2015 aplikacji Moje Biuro FX zawiera następujące funkcje:

– Tworzenie faktury sprzedaży (FS) ze wszystkich towarów dostępnych na stanie magazynowym,

– Zautomatyzowanie procesu przypisywania faktur do Ewidencji VAT i Podatkowej Księgi PiR,

– Kontrolę płatności faktur z alarmami i oznaczeniami stanów płatności,

– Szybkie modyfikacje stanów magazynowych,

– Automatyczne obliczanie kwot wpisów do Podatkowej Księgi PiR, uwzględniające takie elementy prawa podatkowego jak koszty prowadzenia pojazdu 50/50 i podobne,

– Zarządzanie formatami numeracji faktur, numeracjami dokumentów i narzędziami pozwalającymi na operacje z dokumentami (np. usuwanie faktur w specjalnym trybie administracyjnym),

– Rozbudowane środowisko generowania raportów i dokumentów na bazie szablonów (dowolne tworzenie nawet bardzo rozbudowanych dokumentów),

– Eksport dokumentów (faktur, raportów magazynowych, Księgi PiR itp.) do najpopularniejszych formatów danych jak PDF, Excel (XLSX) i Word (DOCX),

– Aktualne szablony faktur, uwzględniające obecne przepisy prawne (wpis: „Data wykonania usługi/dostawy towaru”, zamiast starej „Data sprzedaży”. Brak dopisków VAT przy standardowych fakturach, obecne stawki VAT itp.),

MBFX2015_003

Aplikacja jest łatwa i wyjątkowo szybka do opanowania. Zawiera dopracowane i potrzebne funkcjonalności. Nie wymaga instalacji, przez co użytkownik może swoje biuro mieć zawsze przy sobie na pamięci przenośnej, bądź dowolnym urządzeniu. Program powstający w oparciu o potrzeby i sugestie użytkowników zawiera elementy rzadkie w tego typu aplikacjach. Dzięki temu świetnie nadaje się do różnych zastosowań. Mogą korzystać z niego zarówno osoby dopiero rozpoczynające własną działalność, jak również wszyscy ci, którzy już taką działalność prowadzą, a chcieliby móc sprawniej wykonywać obowiązki wynikające z polskich przepisów prawa.

Bezpłatna wersja Moje Biuro FX 2015:

Pobierz aplikację Moje Biuro FX 2015 (archiwum ZIP, wielkość pliku 3,5 MB)

Szczegóły udostępnienia bezpłatnej wersji, którą można wykorzystać również do celów komercyjnych można przeczytać tutaj.

Informacja dla użytkowników wcześniejszych wersji programu Moje Biuro FX:

Najnowsza wersja aplikacji zawiera zestaw nowych funkcji i procedur, które wymusiły zmianę struktury bazy danych. Firma FX System udostępnia bezpłatnie dla obecnych Klientów narzędzie migracyjne pozwalające na aktualizację wcześniejszych wersji baz danych.

Dodatkowe linki i informacje:

Moje Biuro FX Bezpłatna wersja 2014

 

Dodaj komentarz