Rok 2016 i plany na 2017

Rok 2016 i plany na 2017

Rok 2016 jest już praktycznie miniony. Pod koniec roku należy zrobić analizę przedsięwzięć realizowanych w tym okresie, oraz zastanowić się nad tym co dalej.

Firma FX Systems w roku 2016 poświęciła dużo czasu, trudu i pieniędzy nad rozwijaniem nowych pomysłów i systemów. Zupełną nowością dla firmy było wejście w budowanie systemów w których oprogramowanie jest tworzone razem ze sprzętem. Przykładem takiego rozwiązania jest system Frozen FX o którym można szerzej poczytać tutaj – na stronie projektu. Niewielka grupka zapaleńców przygotowała ciekawe rozwiązanie, które okazało się innowacyjne w zakresie konstrukcji i końcowej ceny dla Klienta. Własna elektronika, rozwiązania związane z przechowywaniem i oszczędnym zarządzaniem energią – to wszystko wiedza będąca efektem tego projektu.

Nie wolno zapominać również o wszystkich systemach i aplikacjach które były rozwijane dla konkretnych odbiorców. Powstały więc nowe wersje systemu Tomato FX, włącznie z jego odmianą dedykowaną do obsługi sklepów. System Tomato FX to sprawne, bardzo intuicyjne i wygodne narzędzie dla firm produkcyjnych. Więcej poczytać można o nim na stronie projektu.

Prace nie ominęły również aplikacji do zarządzania małymi firmami Moje Biuro FX – warto o nim poczytać tutaj. Oprócz kolejnych aktualizacji, w tym dużej paczki serwisowej, aplikacja zyskała wielu odbiorców i ich ogromne wsparcie. W zamian za nie, firma za kilka dni udostępni wersję 2016 zupełnie bezpłatnie dla wszystkich, którzy zechcą z tego oprogramowania korzystać.

Rok 2016 to również nowe wyzwania związane z pracami dla Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych w Różanie. Powstał system do gromadzenia danych i analizy informacji z kart dostaw odpadów, który wspiera prace Komisji Radiologicznej w radzie miasta Różan.

Wiele projektów i modułów powstało by móc być wykorzystywanych w kolejnych systemach i nowych programach. Warto wspomnieć chociażby o modułach integracji z usługami Google, takimi jak Google Maps, czy coraz śmielszych i wydajniejszych projektach mobilnych.

Projekty mobilne – nowa gałąź oprogramowania FX Systems. Aplikacje dla najpopularniejszego systemu mobilnego na świecie – Androida. Zadebiutowały wraz z Frozen FX. Aplikacje tworzone z założenia tak jak wszystkie inne rozwiązania FX Systems – mają być proste, przyjazne i jak najbardziej użyteczne. To ważna droga i na pewno będzie rozwijana dalej.

A co w planach na rok 2017?

Zdecydowanie dalszy rozwój sztandarowych usług firmy, a więc systemów dla głównych odbiorców, jak Personel FX, Analiza OE, czy systemy integracji z PLI CBD.

Duże plany rozwojowe ma również prosta i niewielka aplikacja Moje Biuro FX. O planach rozwoju jeszcze napiszę, ale rok 2017 będzie dla niej ważny. Rozbudujemy ją pod nowe, bardzo szybko i nieoczekiwanie zmieniające się prawo. Dostosujemy do nowych wymogów, ale nie zapomnimy o tym co w aplikacji najważniejsze – ma być prosta i przyjazna użytkownikom.

Trwają również prace nad nową wersją Generatora Numerów Stacjonarnych, którzy przyniesie dużo nowych, wygodnych funkcji, oraz zaktualizowane słowniki.

Wiele z aplikacji FX Systems w roku 2017 pojawi się również w sklepie Windows, dzięki czemu dostęp do nich będzie łatwiejszy i miejmy nadzieję dotrą do większej ilości odbiorców. Podobne, choć na razie bardzo odległe plany dotyczyć mają sklepu Google Play. Pewniejsze jest jednak, szybsze i zdecydowane udostępnienie odpowiednio przygotowanych paczek w sklepie Microsoft.

Zmieni się również wygląd strony. Dostosujemy się lepiej do przeglądania naszego serwisu na urządzeniach mobilnych. Witryna stanie się bardziej skalowalna i miejmy nadzieję bardziej przejrzysta. Całość prac będzie szeroko konsultowana, tak by końcowy efekt był jak najlepszy.

Z bardziej ciekawych projektów: trwa przygotowanie planów do pierwszego robota FX Systems. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w roku 2017 światło dzienne ujrzy pierwszy robot – asystent domowy, który będzie mobilny, ale cały proces jego działań i interakcji będzie oparty na usługach chmurowych. Więcej o planach projektu „aLex” za jakiś czas.

Stary rok odchodzi, a nowych właściwie jest już z nami. Firma FX Systems nie przestaje pracować nad udoskonalaniem swoich produktów, a nowe programy i aktualizacje do istniejących systemów będą stawały się coraz lepsze i przyjaźniejsze. Świat przed nami mocno idzie w kierunku Sztucznej Inteligencji i wykorzystania wszystkiego co ona może oferować. Jako firma (głównie informatyczna) rozumiemy i dostrzegamy ten aspekt życia i postaramy się wdrażać rozwiązania SI by przynieść jak najwięcej korzyści naszym Klientom.